0505 812 59 56
Eğitim Anlayışımız
Eğitim Anlayışımız

Eğitim Anlayışımız

 

 

ERDEMLİ ÇOCUK EĞİTİM PROGRAMI

PROJE YAKLAŞIMI: Proje yaklaşımı; çocuk merkezli yaklaşımların iyi örneklerinden biridir. Çocukların merak ettiklerini araştırmalarına olanak sağlarken, bağımsızlık kazanmalarına uygun ortamlar üzerinde araştırmalar yapmalarını sağlamaktadır.  "Proje" öğrenilmeye değer konuların derinlemesine araştırılması ve bu öğrenilen bilgilerin başka alanlara da entegre edilmesini içermektedir. Programımız aylık temalar doğrultusunda bütünleştirilmiş formatta uygulanmaktadır. Çocuklar proje başlangıcında merak eder, proje sürecinde aktif katılım sağlayarak yaşam boyu kullanacak oldukları becerileri edinirken proje sonunda da "bu ay neler yaptık?" içeriği ile kendilerini farklı yollarla ifade etme imkanı bulurlar.

REGGIO EMILIA ILHAMLI OKUL: 
Programımıza Reggio Emilia yaklaşımı  unsurlarından bazıları entegre edilmiş olup "Reggio Emilia İlhamlı Okul" olma yolculuğumuza başlamış bulunmaktayız.

"Sanat ve Dokümantasyon", Reggio Emilia yaklaşımında çokönemli bir yere sahiptir. Bu nedenle, programımızda sanat diğer tüm etkinliklerle entegre edilerek uygulanmaktadır.

Ayrıca, çocukların ürünleri/eserleri sınıfımızın-okulumuzun duvarlarında bulunmaktadır. Bu ürünler sergilenmek amacı ile değil, çocukların o etkinlik esnasındaki deneyimlerine kolaylıkla dönüş yapabilmeleri ve yeni öğrendikleri bilgilerle entegre edebilmelerini sağlamaktır.

EKOLOJİK FARKINDALIK PROGRAMI: Ekolojik farkındalık ile "doğa" "iklim değişikliği "ekolojik döngü","bitki ve hayvanların yaşam döngüleri", "bitki ekosistemi" gibi konuların programa dahil edilmesi ile çocukların çevre farkındalıklarını arttırmaktır.

Çocukların çevrelerine duyarlı olmaları ve çevre problemlerine yönelik  farkındalık geliştirmeleri hedeflenen bu programda; okul öncesi etkinliklerine aktif katılımları sağlanarak kazandıkları becerileri farklı alanlarda kullanmalarına olanak sağlamaktadır.

İNGİLİZCE: Erdemli Çocuk Eğitim Programı esasları doğrultusunda bütünleştirilmiş formatta uygulanmaktadır. Çocuğun aktif olduğu ve oyunlarla öğrendiği bir İngilizce program bulunmaktadır.

 

* Erdemli Çocuk Eğitim Programı, Paidos Academy Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı işbirliği ile Dr. Elif Yılmaztekin tarafından hazırlanmıştır. Kuruma özgü hazırlanmış eğitim programımız eğitimcilerimiz tarafından uygulanmaktadır. 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014